Görsel Efekt ve Dijital Montaj Sektörüne Giriş: NUKE STUDIO (İleri Seviye)

Ergin Şanal

 16 Ağustos- 26 Ağustos 2016

Görsel efekt, compositing ve dijital resim işleme, konularını derinelemesine öğrenmek ve kariyerini bu yönde geliştirmek isteyenler kaçırmasın.

DERSE KATILIN!

 Kurs Hakkında Bilgi

Görsel efekt, dijital montaj, grafik kompozisyon ve post-prodüksiyon konularında temel bilgisi olanlar, DECOL Academy‘nin bol uygulamalı eğitimlerine başlayarak sektöre adım atabilirsiniz. ”NUKE: Studio” yazılımı için, hafta içi ve hafta sonu eş zamanlı programı olan eğitimlerimizden istediğinize katılarak hiçbir dersi kaçırmayın.

  • Ders 1: Üçüncü parti veriler, 3D Roto, Gökyüzü değişimleri ve PointToRoto3D
  • Ders 2: Reconcile3D, Motion Blur ve Expressions
  • Ders 3: Grain Yönetimi ve Gelişmiş keyleme
  • Ders 4: Lens Distortion, 3B Tracking, DensePointCloud ve PoissonMesh
  • Ders 5: Rig silme, Temizleme, Set Genişletme, AOV Passes
  • Ders 6: Stereoscopic
  • Des 7: Coverage Mapping and Environmental Mapping
  • Ders 8: Modeller and Projection Solver

Software Bilgisi

NUKE, “The Foundry” tarafından geliştirilen; node ve script tabanlı bir compositing yazılımdır. Sektör standartlarını belirleyen yazılımlardan biridir. Dünyada ve özellikle Hollywood’da yüksek bütçeli prodüksiyonlarda sıkça kullanılan bir yazılımdır. Çoğunlukla uzun metraj filmlerde, 3D yazılımdan gelen render passlerin compositlenmesi amacıyla kullanılsa da, kullanım alanları bundan çok daha geniştir. Çok gelişmiş bir 3D ortamı vardır. 3D yazılımlar gibi scanline render alabilmektedir. Bir planla günlerce uğraşarak yüksek seviyeli (high-end) işler çıkarmak için kullanılır. Kalabalık bir ekip tarafından geliştirilen projelere uygundur. Script based olması farklı alternatifler üretmek ve yazılımı esnek kullanmak adına büyük avantaj sağlar.  Büyük görsel efekt firmaları yazılımı kendi isteklerine göre değiştirip, ihtiyaçları doğrultusunda geliştirmektedirler.

Kimler Katılmalı

Sinema endüstrisinde post-prodüksiyon yapmak isteyenler, dijital efekt çalışmalarını detaylı öğrenmek isteyenler, hareketli grafik tasarımcısı olmak isteyenler, oyun tasarımı sektöründe çalışmak isteyenler, compositing yapmak isteyenler, roto öğrenmek isteyenler.
Katılımcıların şu temel kavramlar konusunda bilgi sahibi olması beklenmektedir : “Temel motion tracking, temel keying, temel ışık, temel color correction”.
Yahut, Görsel Efekt ve Dijital Montaja Giriş (Başlangıç Seviyesi) kursuna katılmış olmaları beklenmektedir.

Eğitimlerden Sonra İş Olanakları

Eğitimden sonra, 3. parti veriler ile NUKE içinde çalışabilir, hassas kamera panning yapabilir ve sky replacement yapabilir, 3D roto yapabilir ve keyingde uzmanlaşabilirsiniz. 3D tracking ve lens tahrifatı yapabilirsiniz.

Günler Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma (2 hafta)
Yer İstanbul Bilgi Üniversitesi
Ücret 1.750 TL
Dil TR
Toplam Kurs Saati 32
Günlük Saat 4 saat
Saatler 16:00 – 19:00
Ulaşım Bilgisi santralistanbul Kampüsü
Ücretsiz servis bilgisi için tıklayınız.