Görsel Efekt: After Effects’ten Nuke Studio’ya Geçiş

Ergin Şanal

18 Temmuz 2016 – 30 Temmuz 2016

Görsel efekt, compositing ve dijital resim işleme, konularını derinlemesine öğrenmek ve kariyerini bu yönde geliştirmek isteyenler kaçırmasın.

DERSE KATILIN!

Kurs Hakkında Bilgi:

Görsel efekt, dijital montaj, grafik kompozisyon ve post-prodüksiyon konularında kariyerinize DECOL Academy ile başlayın. Hollywood sinema sektöründe bir endüstri standardı olarak kabul edilen “NUKE: Studio” yazılımıyla görsel efekt sektörüne girme fırsatını kaçırmayın.

Software Bilgisi

NUKE, “The Foundry” tarafından geliştirilen; node ve script tabanlı bir compositing yazılımdır. Sektörde standartları belirleyen yazılımlardan biridir. Dünyada ve özellikle Hollywood’da büyük bütçeli prodüksiyonlarda sıkça kullanılan bir yazılımdır. Çok gelişmiş bir 3D ortamı vardır. 3D yazılımlar gibi scanline render alabilmektedir. Bir planda yüksek seviyeli (high-end) işler çıkarmak için kullanılır. Kalabalık bir ekip tarafından geliştirilen projelere uygundur. Script tabanlı olması farklı alternatifler üretmek ve yazılımı esnek kullanmak adına büyük avantaj sağlar. Büyük görsel efekt firmaları yazılımı kendi isteklerine göre değiştirip, ihtiyaçları doğrultusunda geliştirmektedirler.

Kurs sonunda, sektörde çalışmak amacıyla sahneler oluşturup portfolyo yaratabilirisiniz. Kursa katılanlar; rotoscoping, rig removal (dijital giydirme), dijital boyama ve hazırlık teknikleri, keying, renk düzeltmeleri (color correction) ve Nuke 3D sistemi üzerine konularında giriş seviyesinde bilgi sahibi olacaklardır.

Kimler Katılmalı

Bu kurs özel efekt endüstrisinde kariyerinize başlamak için bir başlangıç niteliğindedir. Katılımcıların bilgi sahibi olması beklenmemektedir. Bu kurstan mezun olanlar, başlangıç seviyesindeki rotoskopi ve hazırlık sanatçısı olarak işe başlayabilirler.

Eğitimlerden Sonra İş Olanakları

  • Kurs sonunda, sektördeki işverenlere gösterebileğiniz sahneler oluşturup portfolyo yaratabilirisiniz. Rotoskopi, rig removal (dijital giydirme), dijital boyama ve hazırlık teknikleri, keying, renk düzeltmeleri (color correction) ve Nuke 3D sistemi üzerine konularında giriş seviyesinde bilgi sahibi olacaklardır.
Günler
Yer İstanbul Bilgi Üniversitesi
Ücret
Dil TR
Toplam Kurs Saati
Günlük Saat
Saatler
Ulaşım Bilgisi santralistanbul Kampüsü
Ücretsiz servis bilgisi için tıklayınız.