AE-101: Görsel Hareketlendirme ve After Effects

ders-banner-deneme

İsmail Anıl Güzeliş

5 Mart 2016 – 19 Mart 2016

DERSE KATILIN!

Kurs Hakkında Bilgi:

Hayat, hareket bütünlerinden oluşuyor ve bu varlığıyla; iletişim, tasarım ve sanat gibi birçok kavramı da etkiliyor.
Eğitim, hayal gücüyle başlayan üretim serüveninde; el yapımı (craft) ya da sayısal ortamda farklı teknikler kullanılarak oluşturulan görsellerin After Effects yardımıyla hareketlendirilmesini ele alıyor.

Bu süreçte katılımcı:

    • Sayısal ortamda After Effects’in derin-efekt (plug-in) kütüphanesinin etkin kullanımı,
    • Hareketlenecek görsellerin üretim süreci,
    • Yaratıcı video kayıtları ve bu kayıtların işlenmesi,
    • Öngörü ile akışın “storyboard” olarak planlanması,

gibi temel unsurlar hakkında teorik ve pratik beceriler elde edecek.

Software Bilgisi

After Effects (Ae), “motion graphics” alanında kuvvetli bir yazılımdır. Reklamda masaüstü denilen işlerin yapımında, televizyon kanallarında jeneriklerin yapımında sıkça kullanılır.
PhotoShop (Ps) kullanmayı bilen biri Ae‘ye çok hızlı adapte olur. Adobe’nin diğer 2D programlarıyla uyumlu çalışır. Flash desteği kuvvetli, web için içerik üretmekte avantajlıdır. Plug-in açısından çok zengindir. Layer based bir yazılımıdır. Fiyat olarak rakiplerini arasında da en avantajlı olanıdır. İnternet üzerinden düzenlenebilir kullanıma hazır şablonlar satın alarak kendi yazı ve görüntülerinizi ekleyerek hızlıca bir film yaratmanız mümkündür.
Öğrenmesi kolay bir yazılımdır. Hardware bağımlılığı yoktur. Ekran kartı, CPU, RAM ayırt etmeden çalışır. Konfigürasyonunuz ne kadar iyi ise yazılım da o kadar iyi çalışacaktır.

Kimler Katılmalı

Özellikle reklam ve TV endüstrisinde çalışmak isteyenler, video art yapan ve dijital efekt üretimini öğrenmek isteyenler.

Zorunlu olmamakla birlikte katılımcılardan, başlangıç seviyesinde PhotoShop ya da bir görüntü işleyici program kullanma becerisi ve ders başlangıcından önce After Effects programıyla bir ön tanışma yapmaları bekleniyor.
Katılımcı, 36 saatlik ders programı tamamlandığında, hareketlendirme tasarım sürecinin neleri kapsadığını, temel After Effects bilgisi ve herhangi bir teknik ile üretilen görsellerin bir sonraki adım olarak nasıl hareketlendirileceği hakkında bilgi ve beceri sahibi olacak.

Eğitimlerden Sonra Çalışılaiblecek Yaratıcı Sektör İşleri

Günler Cumartesi
Yer İstanbul Bilgi Üniversitesi
Ücret 1.200 TL
Dil TR
Toplam Kurs Saati 36
Günlük Saat 3
Saatler
Ulaşım Bilgisi santralistanbul Kampüsü
Ücretsiz servis bilgisi için tıklayınız.