Blog

By ,   No tags

Görsel Efekt ve Dijital Montaj Uzmanlığı: NUKE STUDIO (İleri Seviye) [Haftaiçi Programı]

 Ergin Şanal

Görsel efekt, compositing ve dijital resim işleme, konularını derinelemesi öğrenmek ve kariyerini bu yönde geliştirmek isteyenler kaçırmasın.

DERSE KATILIN!

 Eğitim Hakkında

Görsel efekt, dijital montaj, compositing ve post-prodüksiyon konularında, sektörde çalışan profesyoneller veya orta seviye eğitimini tamamlamış olanlar, DECOL Academy‘nin bu eğitimi ile sektörde uzmanlaşabilirsiniz veya DECOL Kooperatifi‘yle çalışmaya başlayabilirsiniz.

Software Bilgisi

NUKE, The Foundry firmasının yazılımıdır. Node based ve script based bir compositördür. Compositing yazılımı olarak çok kuvvetlidir. En çok kullanıldığı alanlar uzun metraj filmler ve 3d yazılımdan gelen render paslarının compositlenmesidir. 3d özellikleri çok kuvvetlidir. Hatta 3d yazılımlar gibi scanline render alabilmektedir. Bir planla günlerce uğraşarak yüksek seviyeli (high end) bir iş çıkarmak için kullanılır. Çok kişi ile çalışılan projelere uygundur. Yazılımcı yönü kuvvetli bir kullanıcı için program avantajlıdır. Dünya’da büyük bütçeli filmlerin yapımında genelde bu software kullanılmaktadır. Büyük görsel efekt firmaları yazılımı kendi isteklerine göre modifiye edip kendi ihtiyaçlarına göre geliştirmektedirler.

Kimler Katılmalı

Özel Efekt ve Dijital Montaj Sektörüne Giriş: NUKE STUDIO (Orta Seviye) programımızı tamamlamış olanlar veya aşağıdaki şartları taşımalılar;

  • Nuke programında 3. parti veriler ile çalışabilmeli,
  • Panning, sky replacement kavramlarını bilmeli,
  • 3D roto yapabilmeli,
  • Keying yapabilmeli,
  • Lens tahrifatı ve 3D Tracking konularında bilgi sahibi olmalılar.

Eğitimlerden Sonra İş Olanakları

Eğitime katılanların program kurs sonunda bilgi sahibi olacakları konular; uzmanlaşmış 3D tracking, rig removal, set extensions, environmental mapping, bulutlamave geometrisi, fotogrametri teknikleri, stereoskopik kompositing, python ve Nuke kullanımı detayları, Nuke’un derin ayarları , metadata, gizmolar konularında detaylı bilgi sahibi olacaklar.

  • Post prodüksiyon amiri,
  • Uzman compositor,
  • VFX Artist / Özel Efekt Sanatçısı,
  • Immersive medya uygulamaları.
Günler Salı,Perşembe
Yer İstanbul Bilgi Üniversitesi
Ücret
Dil TR
Toplam Kurs Saati 54
Günlük Saat 3
Saatler 16:00 – 19:00
Ulaşım Bilgisi santralistanbul Kampüsü
Ücretsiz servis bilgisi için tıklayınız.

0 Comments
0 Views